neděle 29. prosince 2013

Střípky za poslední měsíc

Asi jste si všimly, že jsem celý prosinec nezveřejnila ani čárku. Důvodem nebylo to, že bych neměla čas, jen jsem neměla vůbec chuť něco tvořit a přepadla mě v tomto směru neskutečná lenost a depka! A měla jsem pocit, že to ani moc nikoho nezajímá! Ale začínají mi ubývat čtenáři a to se mi samozřejmě nelíbí, tak jsem se zmobilizovala, nakopla a jedeme dál :-D!

Protože jsem ale nezahálela a stejně něco přece jen fotila, tak tady máte takový mišmaš novinek za poslední měsíc. Abych neměla do dalšího roku dluh.

Za prosinec jsem objevila několik produktů, do kterých jsem se zamilovala (hlavně do jejich barvy). Také jsem trochu cestovala, takže budete mít malý report z adventních trhů v Pasově a výletu do Berlína a jeden takový osobní tip na horskou zimní dovolenou.


Takže začínáme...

Crabtree a Evelin má roztomilé balení, jejich výrobky mě už ale tak neberou. I přes to, že by měly, mě prostě moc nevoní. Ani jejich krémy na ruce. A že bych si od nich koupila lak na nehty za cca 250,-... Tak to ani náhodou! Ovšem to by se ten odstín laku nesměl jmenovat "lilek" čili v originále Eggplant. Já barvu lilku miluju a když jsem u Bebe objevila právě tento lak v lilkové barvě, musel být můj! Ještěže ve Slovanském domě v Praze má Crabtree a Evelin svou prodejnu, hned jsem do ní druhý den naklusala a odcházela s lilkovým úlovkem! A je opravdu nádherný! Ony se všechny odstíny jejich laků jmenují sladce. Další fajn objev jsou holografické laky od Oriflamu, já jsem si pořídila dva. A i přesto, že nemám zkušenost s jinými holografickými laky, tak musím říct, že jsou moc zajímavý.

Reflecting Silver - Festive Purple


Jak jsem psala tady, naprosto mě nadchly magnetické laky od Avonu. Nejdřív jsem si koupila magnet do špičky a nakonec nevydržela a pořídila si i ten, který vytváří proužky. Sice už mám dva, ale ani jeden není tak praktický, jako ten avoňácký. Nehty mi dokonce chválila i paní v Sephoře a říkala, že tak pěkné prožky nedělají ani magnetické laky tuším že od Dioru (což mě ani nepřekvapuje... :-) ). A strašně se divila, že tento lak je od Avonu. Na základě dobré minulé zkušenosti jsem si pořídila ještě odstín dozlatova a je stejně super, jako ten stříbrnočerný!


Konečně jsem se stala šťastnou majitelkou pravého asijského bb. Už jsem o nich psala skoro před rokem, ale já a internetové nákupy se moc nekamarádíme a protože má MISSHA konečně obchod i v Praze a začíná tedy ta zima, tak jsem si jeden z bb pořídila. Původně jsem si sice vybrala Lioele Triple the Solution a Missha byla na druhém místě. Jenže Lioele si nemůžu koupit v kamenném obchodě, takže nakonec vyhrála Missha M Signature Real Complete. Koupila jsem si jen to menší balení, co kdyby... A bohužel mám pocit, že během testování jednotlivých bb ze vzorečků (článek tady) jsem s ním byla spokojenější. No, až ho vypotřebuji, tak ještě zkusím MISSHA Cho Bo Yang.


Z výletu do německého Pasova na adventní trhy jsem si moc věcí nepřivezla. Takže jen něco málo (o laku i o linkách bude samostatný článek).


Rodiče byli na dovolené v Thajsku a já si u nich "objednala" tuto kabelku od Marc by Marc Jacobs - Classic Q - Percy. Zamilovala jsem se do ní už dřív a pak si rvala vlasy, že jsem si ji nepřivezla z dovolené v USA, kde byla samozřejmě mnohem levnější... Ale alespoň jsem ji nemusela platit a dostala ji od rodičů, i když v Bangkoku opravdu levnější než třeba v Německu nebyla...
Dlouho se mi líbí italská designová značka Kartell, ale bohužel se mi žádný z jejích výrobků nikam nehodí. A dlouho se mi líbí holinky od Kartellu Jsou tak elegantní a neholinkové... a drahé... Jenže, před Vánoci čekám v Revoluční na tramvaj a hned u zastávky je právě kamenná prodejna Kartellu. Nedalo mi to a vlezla jsem tam, že se zeptám, jestli ty holinky mají. No, měli je. Dokonce na ně měli 15% slevu. A já prostě neodolala a dokonce jsem v sobě vzbudila dojem, že se vejdu i do velikosti 40 (fakt mi jsou dobře :-) ). Nakonec jsem si vybrala hnědé kotníkové - DEMI SOFIA. A už se těším, až bude jaro a já je vytáhnu ven. Mají totiž hodně slabou podrážku, takže v zimě by mi v nich byla určitě zima.
zdroj www.kartellshop.cz


Poslední objevem v poslední době je kniha od Kateřiny Tučkové - Žítkovské bohyně. Asi jste o ní už slyšeli, protože to je celkem hit a i když vyšla už vloni, tak je stále beznadějně rozpůjčovaná. A já jsem těsně před Vánoci v jedné z poboček Městské knihovny ukořistila jeden výtisk. Co vám budu povídat..., měla jsem ji přečtenou asi tři a půl dne (má 452 stran). A ještě po pár dnech jsem ji zcela nerozdýchala! Doporučuji, nesnáším bestsellery, ale jsem ráda, že jsem tuhle knihu vzala na milost.

Žádné komentáře:

Okomentovat