sobota 17. března 2012

Nejlepší oční stíny (pro mě)

Někdo má slabost třeba pro tvářenky, někdo pro rtěnky, já mám úchylku na laky na nehty a na oční stíny. V týdnu, pokud jdu do práce, se maluji každý den, ale stejně si myslím, že to nikdy nespotřebuji. A to jich určitě zdaleka nemám tolik, jako jiní. Mým asi největším favoritem jsou oční stíny od L'Oréal Paris. Mám jejich dekorativní kosmetiku obecně ráda, vyhovují mi i řasenky. Ale teď bych se zmínila o, pro mě zázračných, stínech.

Ráno mám většinou fofr, proto preferuji mono oční stíny, které nanesu na horní pohyblivé víčko a přechod rozmažu buď kouskem vaty nebo štětečkem do ztracena. Trochu mi to pak připomíná kouřové líčení a je to hrozně rychlé. Nepoužívám na víčka žádnou podkladovou bázi, aby mi stíny na očích lépe vydržely, ale ony drží dokonale celý den. Nevím, jestli je to způsobeno konkrétně mojí pletí a někomu jinému by se zpíjely, ale fakt je, že stíny od L'Oréalu mi vydrží na víčku téměř bez porušení celý den. Fakt. Dalším plusem je dobrá pigmentace, takže jsou výrazné a krásně se třpytí.


Mojí nejoblíbenejší barvou je Color Appeal č. 153. Prune métal. Jsou takové fialovo-šedivo-hnědé a hodí se skoro ke všem barvám oblečení.
Další příjemnou barvou jsou Color Appeal Mono Chrome Shine č.164 Cream Lamé. Jsou takové mléčno-krémové a vypadají dobře s výraznou kontrastní černou linkou a černou řasenkou.
Protože mám hnědé oči, tak se občas nechám zlákat dekorativní kosmetikou, která je určena přímo pro barvu mých očí. V tomto případě se jedná o Eye shadows Studio Secrets Brown 581, oční stíny pro hnědé oči. Používám je společně s řasenkou L'Oréal Volume Million Lashes Luminizer Mascara For brown eyes a Superliner Luminizer eyeliner For hazel/brown eyes. Na hnědých očích to vypadá krásně, úplně je to rozzáří.
Pokud mám na sobě něco výrazně růžového, tak se líčím Color Appeal Chrome Intensity č. 180 Purple Obsession. Nejsou úplně perleťové, spíš jsou takové měňavé, fialovo-růžové. Ve skutečnosti jsou mnohem více sytě růžové, na obrázku jsou hodně do fialova.
Mezi trochu výraznější barvy patří Color Appeal Mono Chrome Shine č. 176 Turquoise Shimmer, což je taková šedivo-zelená barvy. Trochu mi já si je kupovala, protože jsem chtěla odstín khaki. Obrázky na internetu bohužel vůbec neodpovídají reálnému odstínu.
Krásný je odstín Color Appeal Mono Chrome Shine č. 179 Midnight Stars, který je ve skutečnosti nádherně perleťový, taková tmavě šedivá barva se stříbrnou perletí.
Asi nejhorší pigmentaci má odstín Color Appeal Mono č. 151 Pure Gold. Chtěla jsem nějaké zlaté stíny, ale tyhle jsou spíš než zlaté tak takové beige a na víčkách nejsou příliš výrazné. Ale pro někoho, kdo chce jen zlatavý nádech víčka, můžou být super. Já je kombinuji s Color Infallible Eyeshadow č. 24 Bronze Divine a vypadá to krásně. Bonze Divine nanáším na celé víčko a pro zjemnění přechodu nanesu Pure Gold.
(foto přejato z www.loreal-paris.co.uk)
Tak tohle byl zlomek očních stínů, které vlastním.Chtěla jsem se podělit o mé nejoblíbenější stíny, které mi na očích opravdu drží a navíc vypadají krásně! Já je většinou kupuji u nás v některé z drogerií (DM, Sephora), ale některé barvy mám z Itálie, perotože u nás mají dost omezenou nabídku barev. Za hranicema jich mají mnohem víc.

2 komentáře: